TLC-Centraal
ACTAAcademisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam
EBEconomie & Bedrijfskunde
FdGFaculteit der Geneeskunde
FdRFaculteit der Rechtsgeleerdheid
FGwFaculteit der Geesteswetenschappen
FMGFaculteit der Maatschapij- en Gedragswetenschappen
FNWIFaculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica
TLC-Centraal
ACTAAcademisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam
EBEconomie & Bedrijfskunde
FdGFaculteit der Geneeskunde
FdRFaculteit der Rechtsgeleerdheid
FGwFaculteit der Geesteswetenschappen
FMGFaculteit der Maatschapij- en Gedragswetenschappen
FNWIFaculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica
Ben jij docent met enige onderwijservaring en wil je jezelf verder professionaliseren? Dan biedt het BKO-programma deze mogelijkheid.
Ondanks dat de term ‘Basiskwalificatie Onderwijs’ het woord ‘basis’ bevat, is de BKO geen kwalificatie voor startende docenten in hun eerste onderwijsjaar. Daarvoor is de BKAW van TLC-FdR in het leven geroepen. In de BKO wordt er namelijk vanuit gegaan dat je bepaalde basisvaardigheden al beheerst en daarop kunt voortbouwen. De BKO is een officieel erkend landelijk certificeringstraject waarbij het traject iedere docent de kans biedt om aan de hand van de meest recente onderwijskundige theorieën, hun onderwijs vorm te geven. Dit gebeurt op het gebied van 5 competenties
Aan het einde van het traject stel je een portfolio samen om aan te tonen dat je voldoet aan de criteria voor BKO-certificering. De BKO-commissie beoordeelt je portfolio. Kandidaten die het traject met een voldoende afsluiten, ontvangen een BKO-diploma.
Alle docenten met een vaste aanstelling dienen binnen 36 maanden het BKO-traject af te ronden. Ook docenten 4 moeten in staat worden gesteld om de BKO te kunnen behalen.
Je kunt twee keer per academisch jaar aan het BKO-programma beginnen (ieder semester heeft een startmoment en eenmaal per jaar is het programma engelstalig). De doorlooptijd van het programma is ongeveer 10-12 maanden. Intakegesprekken vinden doorgaans plaats in september of januari. De sessies van het BKO-programma starten in oktober of februari.