Principal Educator: Tom Broens

PE-onderwijsnetwerk

Gedurende een periode van drie jaar richten Principal Educators (PE’s) zich één dag per week op activiteiten binnen een gekozen profiel. Naast het werken aan het project, delen Principal Educators hun expertise met andere professionals. Alle Principal Educators maken onderdeel uit van het PE-onderwijsnetwerk dat door het Teaching & Learning Centre is opgezet.

Heb je een vraag voor het PE-onderwijsnetwerk?

Mail naar TLC

Dr. ir. Tom Broens

  • Tom Broens is Hoofd Teaching & Learning Centre Fdg-UvA.
  • In 2016 werd hij benoemd (en in 2019 herbenoemd) tot Principal Educator.

 

3 vragen over het PE-schap

  1. Wat is de belangrijkste drijfveer om je in te zetten als Principal Educator? 
    Als toenmalig docent en opleidingsdirecteur bij de Medische Informatiekunde was mijn dagelijkse taak het ontwikkelen, verzorgen en managen van goed onderwijs voor onze studenten. Dat ging best goed maar sommige zaken kunnen natuurlijk altijd beter. Ik ben gegrepen door het onderwijs en heb een drive voor innovatie en vernieuwing. Zeker als het aankomt om zaken die te maken hebben met curriculumontwerp en -onderhoud, en de rol die ICT hierbij kan spelen. Een PE-schap maakte het voor mij mogelijk om aan dit onderwerp tijd te spenderen en bij te kunnen dragen aan het verbeteren van het onderwijs.
  2. Iedere Principal Educator heeft een eigen expertisegebied. Kun je omschrijven waar jouw focus ligt?
    Inzet van ICT voor het ontwerpen en onderhouden van curricula. Een curriculum is een complex geheel van samengestelde elementen, zoals doelen, toetsen en leeractiviteiten. Het is soms moeilijk om door de bomen het bos te zien. Dus als je wilt streven naar een goede uitlijning waarbij er een logische opbouw van deze elementen is (en geen overlap), dan heb je daar wat hulp bij nodig. Andere hulp dan programma’s als Microsoft Excel of Word. Dit heeft geleid tot het ontwerp en implementatie van een curriculum informatiesysteem (CIS), dat nu in de gehele faculteit wordt gebruikt. Dit systeem dient als basis voor het ‘goede gesprek’ rond de curricula. Het draagt bij aan curriculum herziening, onderhoud, kwaliteitszorg en accreditaties. Na mijn formele PE-traject houd ik me in mijn nieuwe rol als hoofd TLC, naast het CIS, ook bezig met het faciliteren van facultaire innovatietrajecten.
  3. Wat is jouw voornaamste doel als Principal Educator?
    Werken aan onderwijsinnovaties die impact hebben en duurzaam kunnen worden ingezet.

 

“De rol van Principal Educator geeft ruimte om aan een groter onderwijsproject te werken dan normaliter misschien mogelijk is. Verder geeft de samenwerking met collega-PE’s inspiratie voor je onderwijs en je project. Ten slotte ben je zichtbaar in de organisatie als onderwijsvernieuwer wat kansen geeft om ook op facultair/universitair niveau bij te dragen.”