Workshop: AI in onderwijs

Generative AI (GenAI) doorbreekt de onderwijsorganisatie van onderwijsinstellingen wereldwijd en dwingt veel veranderingen, aanpassingen en verschuivingen in het beleid af. Hoe werkt zo’n krachtig hulpmiddel en waarom verstoort het het onderwijs zo?

Deze workshop voor docenten richt zich op de basisprincipes van hoe AI werkt, inzichten in hoe studenten het gebruiken en de voordelen en de gevolgen voor het hoger onderwijs.

Nadien kan de deelnemer...

  • de basisprincipes van Generatieve AI (GenAI) uitleggen en begrijpen hoe deze technologie werkt.
  • analyseren hoe studenten GenAI gebruiken in een onderwijscontext en de impact hiervan op leerprocessen en beoordelingen.
  • de voordelen en risico’s van GenAI-gebruik in het onderwijs benoemen en evalueren.
  • strategieën toepassen om AI effectief in te zetten in lesmateriaal en beoordelingsmethoden, met behoud van academische integriteit.
  • weloverwogen beslissingen nemen over het gebruik van GenAI in de eigen onderwijspraktijk, rekening houdend met ethische en didactische implicaties.
  • praktisch experimenteren met GenAI-tools om inzicht te krijgen in wat deze technologie goed en minder goed doet en hoe het docenten kan ondersteunen.

Goed om te weten

Doelgroep Alle docenten
Groepsgrootte 6-10 docenten
Taal Nederlands/Engels
Benodigde kennis Geen
Tijdsinvestering 2 uur tijdens de workshop + 1 uur ter voorbereiding 
Trainer Dorina van Delft/Imber van Dijk
Locatie Roeterseiland Campus (REC)

Enthousiast?

Enthousiast geworden over deze workshop? Stuur dan een mail naar TLC FdR om deze workshop aan te vragen.